کولر گازی اینور تر ال جی

کولر گازی اینور تر ال جی

کولر گازی اینورتر ال جی

فناوری خانگی ال جی با نام «اینورتر V» عامل موفقیت کولر های اسپلیت ال جی است . مزیت اصلی فناوری اینورتر V این است که با روشن کردن کولر، کمپرسور با حداکثر سرعت شروع به کار می کند تا وقتی که اتاق به دمای مطلوب برسد، سپس اینورتر ال جی به تنظیم و تغییر مستمر سرعت کمپرسور می پردازد تا با مصرف کم ترین میزان برق، دمای اتاق را در سطح مطلوب حفظ کند.

یونیزه کننده نه تنها هوای ورودی به کولر بلکه تمامی مواد مضر محیط و بو را استریل می کند. خوشه های یونی ایجاد شده توسط الکترودهای الگوی پلاسمای یونیزه کننده، رادیکال هایی را روی سطح باکتری های مضر ایجاد می کند تا بو و ذرات هیدروژن باکتری ها را از بین ببرد.

کولر گازی اینور تر ال جی

فن مورب و کمپرسور کم ارتعاش این کولرها صدای کمی تولید می کند و به شما کمک می کند خواب راحتی داشته باشید. طراحی فن مورب به گونه ای است که حداقل فشار سطحی را روی پرۀ فن اعمال می کند. بنابراین وقتی پرۀ فن در تماس با هوا قرار می گیرد، حداکثر سروصدای آن، چیزی حدود ۱۹ دسی بل است که میزان بسیار پایینی است

مشخصاً یکی از مواردی که امروز به آن می‌پردازیم بحث تهویه مطبوع است که عضو جدایی‌ناپذیر زندگی امروز انسان‌هاست سال‌هاست که ما برای رهایی از گرمای تابستان از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنیم ولی حدود ۱۰۰ سال است که وسیله‌ای به نام کولر گازی اختراع‌شده که بازده بسیار خوبی داشته و مورد توجه استفاده‌کنندگان قرارگرفته است که شما می‌توانید با کمترین دردسر بازده مطلوب و مناسبی از آن دریافت کنید.

کولر گازی اینور تر ال جی

اینورتر یا مبدل برق دستگاه الکترونیکی است که جریان مستقیم (DC) را به جریان متناوب (AC) تبدیل می کند. جریان AC تبدیل شده می توانند بر اساس نیاز در هر ولتاژ و فرکانسی باشد که بوسیله ترانسفورماتورهای مناسب و مدارها کنترل می شود.

در نوع اینورتر چون دیگر نیازی به خاموش و روشن کردن کمپرسور به منظور حفظ تعادل دمای محیط نیست مصرف انرژی کولر گازی اینورتر کمتر از نوع معمولی است.در نتیجه باعث کمتر مصرف شدن برق می شود.در اینجا می توان گفت اگر چه قیمت اینورتر  نسبت به معمولی بیشتر است اما این ما به تفاوت با مصرف انرژی کمتری که دارد جبران می شود .

کمپرسور اسپلیت های اینورتر عمدتا با گاز مبرد R410 که سازگار با محیط زیست می باشد کار می کنند . از جمله تفاوت های عمده میان کولر گازی های معمولی و اسپلیت های اینورتر می توان به مواردی از این قبیل اشاره نمود :

  • مصرف برق کولر گازی و اسپلیت های اینورتر از کولر گازی و اسپلیت های معمولی کمتر می باشد .
  • تفاوت قیمت کولر گازی اینورتر که گران تر از کولر گازی معمولی است.
  • سرعت رسیدن به دمای مورد نظر در کولر گازی اینورتر سریعتر از کولرگازی معمولی می باشد .
  • هزینه تعمیرات کولرگازی اینورتر بیشتر از کولرگازی معمولی می باشد .
  • در نهایت اگر بخواهیم بصورت صادقانه و کارشناسانه به موضوع میزان کاهش مصرف برق در اسپلیتهای اینورتر اشاره کنیم باید اذعان نمود، تبلیغاتی که شرکتهای وارد کننده کولرهای گازی اینورتر مبنی بر کاهش مصرف برق 60 درصدی در این نوع کولرها دارند نه اثبات شده است و نه منطقی . بطور مثال فرض کنید در ماههای تیر و مرداد که دمای هوا حتی به مرز 40 درجه هم میرسد و کولر شما و کمپرسور آن برای تامین دمای هوای دلخواه و مطلوب مثلا 24 تقریبا بصورت دائم در حال کار می باشند، بنظر شما آیا واقعا میزان کاهش مصرف برق صرفا بدلیل تبدیل برق متناوب شهری به جریان برق DC و استارت آرام دور موتور کمپرسور کولر اینورتر میتواند تا 60 درصد باشد.